تبلیغات
دندانپزشکی - مطالب اردیبهشت 1394
نویسندگان دندانپزشکی

بهداشت دهان و دندان در تمام سنین بسیار دارای اهمیت است. اما اینبار در مورد رعایت بهداشت دهان و دندان در دوران کودکی، اطفال، بچه های کم سن و سال می پردازیم. و می گوییم که چرا برای بچه هایمان باید آموزش دهیم که بهداشت دهان و دندان را رعایت کند و به این مهم، اهمیت دهیم. آیا نیازی هست که دندانهای شیری کودکان نیز تمیز و پاک شوند؟


ادامه مطلب

[ دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 ] [ 10:21 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

حساسیت دندان چیست؟ آیا در مورد حساسیت دندان اطلاعات کافی دارید؟ ما در این بخش در مورد حساسیت دندان صحبت می کنیم تا با آن بیشتر آشنا شوید. معمولاًحساسیت دندان (که حساسیت شدید عاج دندان نیز نامیده می شود) می تواند به صورت ناراحتی دندان به طور دائم ،یا درد پس از خوردن غذای سرد ،نوشیدن مایعات سرد یا تنفس هوای سرد نمایان شود .


ادامه مطلب

[ دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 ] [ 10:20 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

بعد از کشیدن دندان یکسری مراقبت هایی لازم است که در اینجا به آن ها می پردازیم. اگر کشیدن دندان را تجربه کرده اید یا می خواهید دندانی بکشید حتما بخوانید. بعد از کشیدن دندان ها و یا جراحی دندان باید این نکات را بدانید. جراحی دهان ، فک و صورت عمل تشخیص ، جراحی و درمان بیماریها ، صدمات بافتهای سخت و نرم داخل دهان و فک و صورت می باشد که در مورد دندانپزشکان عمومی بیشتر کشیدن دندانها را شامل میشود . برای کشیدن دندانها نخست کاملاً بی حس می شوند تا خونریزی و درد پس از کشیدن حداقل باشد .


ادامه مطلب

[ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 ] [ 01:05 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]

سلامت دندان بسیار مهم است و باید هرچه بیشتر برای آن بکوشیم. در اینجا می خواهیم در مورد چگونگی سفید ماندن دندان ها صحبت کنیم و راه حل هایی برای حفظ زیبایی دندانها ارائه کنیم. مطمئنا سفید ماندن دندان ها یکی از مسائل مهم برای هر انسانی است چون دندان سفید سالم تر است و همچنین زیباتر. سال‌های پیش و شاید همین امروزه روز در بسیاری از فرهنگ‌ها و مجامع شکل خاصی از دندان‌ها علامت زیبایی بوده است.


ادامه مطلب

[ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 ] [ 01:03 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]

مسواک ها بر اساس نوع و جنس , تقسیم بندی می شوند که در این بخش انواع مختلف مسواک ها را بر اساس جنس می گوییم. انواع مسواک ( Toothbrush ) را می توان به مسواک چربی, مسواک موشی, مسواک نایلونی تقسیم بندی کرد. مسواک نایلونی به سه دسته نرم, متوسط و سخت تقسیم بندی می گردد. همچنین ذکر می کنیم چه افرادی مایل هستند از چه نوع مسواکی بیشتر استفاده کنند


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 ] [ 10:43 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

در این بخش در نظر داریم شما را با بریج های دندانی آشنا کنیم. با مطالعه ی این مطلب هر آنچه می خواهید در مورد بریج های دندانی بدانید. هزینه بریج های دندانی را نیز در پایان می گوییم که به چه شکل است و چگونه قیمت گذاری می شود. یک یا چند دندان از دست رفته می توانند به طرز نامطلوبی بر روی ظاهر و عملکرد دندانها و لبخند شما تأثیر بگذارند. از دست دادن دندان می تواند سبب بروز تغییراتی در نحوه جفت شدن دندانها ،کج شدن دندانهای مجاور به سمت ناحیه بی دندانی ،ناراحتی های مفصل فکی ،مشکلات تکلمی ،افزایش ریسک بیماریهای لثه و احتمال بیشتر بروز پوسیدگی دندانی شود .


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 ] [ 10:42 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

یک متخصص مغز و اعصاب با تشریح نوعی سردرد که در زنان جوان و چاق دیده می‌شود، گفت: محل دردمعمولاً فرق و پشت سر است و گاهی با تاری دید و دوبینی، سوت زدن داخل گوش، دردهای شانه و درد منتشر شده در دست و پشت همراه است.

فرهاد عصارزادگان در گفت‌وگو با فارس، با بیان سردرد «پسودوتومورسربری» اظهار داشت: این نوع سردرد تومور کاذب مغزی است. مبتلایان با سردرد مراجعه می‌کنند و در معاینه، ورم ته‌چشمی نشان می‌دهد.


ادامه مطلب

[ شنبه 12 اردیبهشت 1394 ] [ 07:09 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

برای سلامت دندان ها باید ارتباط تغذیه و دندان ها را درک کرد. و بدانیم چقدر باید به تغذیه و دندان ها باید اهمیت دهیم تا دندان هایی سالم و زیبا داشته باشیم. جویدن اولیه مرحله هضم غذا و جذب آنست و سلامتی کامل تنها در گرو جذب صحیح و کافی مواد غذائی است. پس چگونه می توان با داشتن دندانهای ناسالم ، تغذیه مناسب و سالمی داشت ؟ بسیاری از بیماریهای دهانی و گوارشی و بالمان ، از دست رفتن سلامت بدن تنها به علت آنست که نمی دانیم چه باید بخوریم یا چگونه باید بخوریم! و به افراط یا تفریط در مصرف بعضی مواد غذائی کشیده می شویم:
بطور بی رویه به مصرف شیرینیها می پردازیم ، مایعات بسیار سرد و گرم را یکباره سر می کشیم ، از دندان خود برای شکستن آجیل و … استفاده می کنیم و نظائر آن.


ادامه مطلب

[ سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 ] [ 09:40 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

 در این بخش در مورد انواع خمیر دندان صحبت می کنیم. و همچنین ترکیبات خمیر دندان را با توضیحات به شما می گوییم. با مطالعه این مطلب اطلاعاتتان را در مورد خمیر دندان ها افزایش دهید.مواد پاک کننده دندان که باعث تمیز و براق شدن دندانها می شوند به سه شکل خمیری، پودر و مایع وجود دارند.


ادامه مطلب

[ سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 ] [ 09:38 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
درباره وبلاگ دندانپزشکی

بهداشت دهان و دندان در وبلاگ دندانپزشکی
آمار وبلاگ دندانپزشکی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :